Forum OSIEDLE PRZYJAZNE Strona Główna OSIEDLE PRZYJAZNE
Osiedle przyszłych i obecnych mieszkańców Osiedla Przyjaznego w Skórzewie pod Poznaniem.

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zmiany w projekcie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OSIEDLE PRZYJAZNE Strona Główna -> Zmiany...zmiany...zmiany,,
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dominika

PostWysłany: Pią Wrz 25, 2009 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka projektów 570c L.
Także Sweet Home 3d

http://chomikuj.pl/slisiak

Raptorf22 nie mogę się doczekać Twojej wizualizacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Pią Wrz 25, 2009 21:45    Temat postu:

Powrót do góry
mistrzunio

PostWysłany: Nie Wrz 27, 2009 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My myślimy o zabudowaniu kuchni i zrobieniu wejścia do niej naprzeciwko łazienki oraz powiększeniu jej do linii rozpoczęcia schodów. Wtedy salon będzie miał około 23m, a kuchnia 6,5m.(mamy projekt 570A). Co o tym myślicie? Czy lepiej zostawić aneks?
Powrót do góry
katka82

PostWysłany: Nie Wrz 27, 2009 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej ja myslalam dokladnie o tym samym ponieważ nie jestem zwolennikiem otwartych kuchni bo goście widzą itp itd i taki sam pomysł miałam ale jak powiedziałam o tym kierownikowi budowy to mocno odradzał bo według niego zrobi się wąski korytarz do salonu czyli tzw KICHA:) i że nie będzie to ładnr wizualnie. Długo nie mogłam tego zakceptować ale zdecydowaliśmy wreszcie ze będzie otwarta

Ale wybrałam rozwiązanie pośrednie czyli przesuwane drzwi z mlecznego szkła. Jedno skrzydło na stałe a jak trzeba to zamykają mi cała kuchnie. Nie tracę na powierzchni a jak trzeba to ją zamykam i goście nie widzą "przysłowiowego syfu" Smile

Co sądzisz Mistrzunio?
my tez mamy 570A tylko odbicie lustrzane
mistrzunio

PostWysłany: Pon Wrz 28, 2009 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też niezły pomysł.
Ale jeśli by się zamknęło kuchnie nie zwiększając jej to korytarz zostanie taki sam jak w pierwotnym projekcie tylko zamiast szkalnych drzwi które chcesz mieć, miałabyś ścianę, a wydłużenie jej o powiedzmy pół metra też by chyba tak bardzo nie pogorszyło wizualizacji salonu. Ja raczej skłaniam się do zamknięcia jej tylko mam wątpliwość czy ją trochę powiększyć czy też nie.
Powrót do góry
katka82

PostWysłany: Pon Wrz 28, 2009 17:57    Temat postu: do mistrzunio Odpowiedz z cytatem

Masz w sumie racje Wink Gdybym miała jednak zamknąc kuchnię to trochę bym ją powiększyła bo będzie wtedy bardziej ustawna. Zamykając ją w tej wielkości w jakiej teraz jest dodasz tylko dodatkową ścianę na której raczej nic nie ustawisz ze względu na pewne odleglosci ktore w kuchniach powinny być zachowane.
Jeśli chcesz zamknąc to raczej powiększ ją choć o 1m2. Tak będzie bardziej ustawna.

i mała podpowiedź dla wszystkich.
Jeśli planujecie takie ułożenie kuchni jak na projekcie czyli zlew pod oknem to trzeba by przesunąc ścianę w kuchni o jakieś 10cm. Wiem że to głupio brzmi ale robiliśmy projekt kuchni przy wymiarach z projektu i zabrakło nam tych 10cm właśnie a wymiary mebli raczej standardowe.

Projekt robiliśmy sobie tak na oko w programie IKEAowskim ale patrząc na inne firmy wymiary są raczej standardowe i dzięki temu że przesuwa się o 10cm wchodzi kolejna szafka Wink

Sprawdzcie sami Smile
dominika

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2009 07:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za cenne uwagi, na pewno sobie tez to sprawdzimy w sprawie planowania kuchni Smile
pomysl z drzwiami kuchnia-korytarz bardzo dobry, tez bierzemy to pod uwage jak i pod uwage ew. koszt ich wykonania to moze byc dosc drogi pomysl Smile
my sie jednak decydujemy na kuchnie otwarta teraz mamy zamknieta wiec dla odmiany zdecydujemy sie na takie rozwiazanie tym bardziej ze nie jest umiejscowiona w salonie a bardziej we wnece od wejscia wiec nie powinna razic swoim widokiem Razz
pozdr
Powrót do góry
raptorf22

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2009 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
na wizualkę w 3dmax, troche poczekacie, nie mam ostatnio czasu na zabawę z maxem, ale ten programik co pokazaliście nawet nawet, na urządzanie w sam raz.
Powrót do góry
raptorf22

PostWysłany: Nie Paź 04, 2009 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

wrzucam niestety kiepskiej jakości render, na nowej wersji 3dmax nie mogę zapanować nad światłami. Trochę ciemno, ale widać jak to ma wyglądać stojąc przy oknie z salonu.
Powrót do góry
sowellu

PostWysłany: Pon Paź 05, 2009 08:58    Temat postu: komuny Odpowiedz z cytatem

Czesc
mam takie pytanie dlaczego nie ma komina w kuchni?
I czy mozna zlikwidowac komin pod kominek w salonie?
Czy ktos sie nad tym zastanawial?

A tak pozatym ktos napisal wczesniej o zamknietej kuchni a ktos inny o przesunieciu sciany
o 10 cm
Niestety my mamy tylko79,6m2 i takie kombinacje sa niemozliwe;-)

A meble w kuchni i tak trzeba zrobic na wymiar, bo nawet jak sciana bedzie przestawiona o 10 cm to i tak niewiele sie tam zmiesci z mebli kuchennych dostepnych na rynku...

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
sowellu

PostWysłany: Pon Paź 05, 2009 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A i jeszcze czy myslicie o likwidacji przedsionka???
Czy ktos w poznaniu ma znajomych co to nie maja sieni i jak to sie ma do rachunkow za ogrzewanie?
pozdrawiam
Powrót do góry
raptorf22

PostWysłany: Pon Paź 05, 2009 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do likwidacji przedsionka, ja bym go nie ruszał. Napewno bedzie izolował chłód od drzwi wejściowych, jak nastanie zima dopiero będzie to czuć.
Segmenty o powierzchni 79,6 czy 83m maja takie same partery, tylko najwiekszę segmenty maja inny układ.
Co do kominów w kuchni, hmm ktos zauważył w kuchni dwie rury o średnicy fi 100 mm? to samo jest w pokoju na górze.
Powrót do góry
dominika

PostWysłany: Pon Paź 05, 2009 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o przedsionek,wiatrołap itp.itd ,to z opinii odradzałbym likwidację tego pomieszczenia.Też na początku o tym myśleliśmy, ale przy zabudowie jednorodzinnej bardzo to pomaga w utrzymaniu optymalnej temperatury w pomieszczeniach.
W otwartej kuchnii sprawdza się odpowiedni wyciąg i do tego służą te dwie rury o śr.10cm.Jedna to zwykły otwór wentylacyjny, a drugi służy do podłączenia okapu.
Z tego co się orientowaliśmy ,to istnieje możliwość likwidacji kominka ale na wczesnym etapie.
Powrót do góry
sowellu

PostWysłany: Sro Paź 07, 2009 13:33    Temat postu: JAKIE SA WYSOKIE POMIESZCZENIA? Odpowiedz z cytatem

Hej
Czy ktos wie jak wysokie mamy mieszkanie?
Nie moge nigdzie tego znalesc na planie
czy 2,50m czy 2,40m???
u gory jest nawet taki znaczek (dwie skrzyzowane kreski przy schodach) a nad nim napis 2,94.
(ale chyba to niemozliwe by bylo az tak wysoko Confused no moze z dachem...)
pozdrawiam
Powrót do góry
mafes_28

PostWysłany: Sro Paź 07, 2009 19:03    Temat postu: Wysokość Odpowiedz z cytatem

Majster mówił mi ostatatnio, że wg planu to 2,60, ale z jakichs względów - nie pamiętam teraz niestety jakich - podniosł je o jakies 3 cm, więc będzie 2,63 - czyli bardzo okey:-)
Powrót do góry
mistrzunio

PostWysłany: Nie Lis 08, 2009 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byliśmy dzisiaj zobaczyć jak idzie budowa. Pierwsze 6 segmentów już mają dość zawansowane mury piętra. Reszta jeszcze nieruszona na piętrze. Troszkę zastanowił mnie dziwny uskok między segmentami 1-9 , a resztą. Wejście i okna budynków 1-9 są około 50 cm wyżej niż reszta. Zastanawia mnie to czy ziemia też będzie z takim uskokiem. W pojekcie nie ma nic o różnicy poziomów szeregowców. Ktoś z Was wie dlaczego tak jest?
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Nie Lis 08, 2009 12:54    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OSIEDLE PRZYJAZNE Strona Główna -> Zmiany...zmiany...zmiany,, Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4
Skocz do: