Forum OSIEDLE PRZYJAZNE Strona Główna OSIEDLE PRZYJAZNE
Osiedle przyszłych i obecnych mieszkańców Osiedla Przyjaznego w Skórzewie pod Poznaniem.

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

FOTO RELACJA :)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OSIEDLE PRZYJAZNE Strona Główna -> MIX TOWARZYSKI
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sowellu

PostWysłany: Sro Lut 24, 2010 12:29    Temat postu: dachowka Odpowiedz z cytatem

hihihi tak sie nazywa dachowka- czerwona podobnie do koloru cegly o tej samej nazwie
w odroznieniu od bialej szamotowej (co jak sie przyjrzysz jest kosci slonoiowej)

Laughing

a kolor brazowych drzwi do białych rolet w oknach ci nie przeszkadza????
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Reklama

Wysłany: Sro Lut 24, 2010 12:29    Temat postu:

Powrót do góry
Kwazar

PostWysłany: Sro Lut 24, 2010 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może masz racje, że tak się nazywa dachówka czerwona a odcień ma pomarańczowy. Mnie osobiście podoba się jednak dachówka bardziej czerwona nie pomarańczowa i tyle.
A jeżeli chodzi o drzwi to od początku białe mi się nie podobały i bardzo się ciesze, że zostały zmienione na brązowe. Pozdr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
raptorf22

PostWysłany: Pon Mar 01, 2010 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokojnie, dachówka nie ma pomarańczowego odcienia, to raczej wina zdjęcia, albo matrycy aparatu. Byłem na budowie w sobotę, już dekarze układają dach od końca linii zabudowy. Wygląda to ładnie w połączeniu z ceglanymi kominami. Popołudniu wrzucę zdjęcie.
Powrót do góry
piterPDM

PostWysłany: Pon Mar 01, 2010 13:57    Temat postu: zabudowa obok szeregowców Odpowiedz z cytatem

witam, może troche off topic, ale czy ktoś może wie coś bliżej i konkretniej czy jest już przesądzony rodzaj zabudowy w pasie między gimnazjum a szeregowcami?
z info od grzegorczyka sprzed 2miesiecy wynika że ma być tam jednak cos ala fitness klub i korty, ale generalnei ze sportem zwiazane
Powrót do góry
dziodu

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 08:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raptorf22 napisał:
...Popołudniu wrzucę zdjęcie.
Hej raptorf - wrzucisz zdjęcie? Chętnie bym zobaczył jak to wygląda Wink
Powrót do góry
raptorf22

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A proszę bardzo!

Powrót do góry
dziodu

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki za fotkę - w końcu to zaczyna wyglądać!
Powrót do góry
Kwazar

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 22:51    Temat postu: Re: zabudowa obok szeregowców Odpowiedz z cytatem

piterPDM napisał:
witam, może troche off topic, ale czy ktoś może wie coś bliżej i konkretniej czy jest już przesądzony rodzaj zabudowy w pasie między gimnazjum a szeregowcami?
z info od grzegorczyka sprzed 2miesiecy wynika że ma być tam jednak cos ala fitness klub i korty, ale generalnei ze sportem zwiazane

Cytat z ostatniego numeru "Echa Dopiewa":

30 grudnia 2009 r. omawianie propozycji do studium
uwarunkowań i kierunków zagospodarowania
przestrzennego Gminy Dopiewo; spotkanie z projektantem
kompleksu handlowego w Skórzewie mającego powstać przy ulicy Poznańskiej
.

Zapewne chodzi o wiadomy teren.
Powrót do góry
dominika

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 09:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie nie chodzi o plac pomiedzy gimnazjum, a naszymi szeregowcami gdyz gimnazjum miesci sie na ulicy Ks Stanisława Kozierowskiego 1, a ulica Poznańska w Skórzewie jest po drugiej stronie ulicy od gimnazjum
Pozdrawiam
Powrót do góry
Kwazar

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dominika napisał:
Wg mnie nie chodzi o plac pomiedzy gimnazjum, a naszymi szeregowcami gdyz gimnazjum miesci sie na ulicy Ks Stanisława Kozierowskiego 1, a ulica Poznańska w Skórzewie jest po drugiej stronie ulicy od gimnazjum
Pozdrawiam

Zgadza się, gimnazjum ma wjazd od ulicy na Dąbrowę (czyli Kozierowskiego), natomiast działka między szeregowcami a gimnazjum ma wjazd od strony ul.Poznańskiej, w związku z tym, administracyjne moim zdaniem, do niej przynależy. Nie widać tego dokładnie, ale ogólny zarys tego terenu i to o czym piszę można zobaczyć na stronie Grzegorczyka.
http://www.grzegorczyk.com.pl/skorz-plan-szereg-2/?fv=2&id=4
Ostatnio w tej gazetce "Echa Dopiewa" pojawiły się informacje, że planowana jest zmiana miejscowego zagospodarowania terenu dla tego obszaru. Wójt spotykał się z architektem CH, ewentualnym inwestorem - ZUK Sp. z o.o. oraz projektantem studium zagospodarowania przestrzennego.
Gdy rozmawiałem kilka miesięcy temu na temat tego miejsca z Grzegorczykiem, dowiedziałem się, że owszem teren ma charakter rekreacyjny i był nawet inwestor, który zamierzał zbudować w tym miejscu basen, ale się wycofał. Innych chętnych wówczas nie było, ale był jeden inwestor, który był chętny do wybudowania obiektu handlowego. W związku z tym ta wzmianka o kortach tenisowych brzmi dla mnie trochę mało wiarygodnie. Liczyłem do niedawna, że do tego nie dojdzie, wszystko jednak wskazuje na to, że będziemy mieli pod oknami CH. Może jednak przesadzam, może są to tylko wstępne przymiarki, a Rada Gminy nie przeforsuje takiego planu (ze względu choćby na uciążliwe korki w Skórzewie, z tego powodu np. nie zgadza się na kontynuację zabudowy szeregowej przez Grzegorczyka).
Powrót do góry
dziodu

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli miałoby powstać CH, to wzorem innych byłby tam sprzedawany alkohol (nie wiem czy w Aurorze w Dąbrówce jest knajpa/stoisko monopolowe?nigdy nie byłem w środku). A pomiędzy nami a gimnazjum chyba nie ma tyle miejsca, żeby spełniać te wymogi:

Co oznacza pojęcie „szkoła” oraz jak należy dokonywać pomiaru odległości od szkół lub innych miejsc wyznaczonych w uchwale rady gminy (miasta) określającej strefy ochronne

Szkoła nie ogranicza się jedynie do obiektu, w którym odbywają się zajęcia edukacyjne, ale obejmuje również całość należącego do szkoły terenu, na którym znajduje się wspomniany obiekt oraz pozostałe budynki (przykładowo – sala gimnastyczna, aula).
Problem podobnej natury stał się przedmiotem orzecznictwa Naczelnego Sądu Administracyjnego – Ośrodek Zamiejscowy w Białymstoku, który w wyroku z dnia 21 marca 2002 r. (sygnatura akt – SA /Bk 1278/2001, który w sentencji wyroku zauważył, że cyt: „Gdy chodzi o pojęcie, czy definicję „obiektu szkoły” jako obiektu chronionego nie można mieć wątpliwości, iż chodzi tu nie tylko o budynek szkoły, ale także teren wokół, czy przy szkole, z którego korzystają uczniowie gimnazjum (boisko, trawniki, place gier). Stąd w istocie granica obiektów takich jak szkoła jest równoznaczna z granicą posesji, na której usytuowany jest budynek szkoły. Nie można w każdym bądź razie utożsamiać pojęcia obiektu szkoły jedynie z budynkiem szkoły. Stąd granica szkoły jako obiektu chronionego jest równoznaczna z granicą posesji, terenu na którym znajduje się budynek szkoły i inne urządzenia służące uczniom do rekreacji i sportu”.
W związku z powyższym odległość punktu sprzedaży od między innymi szkół, powinna być mierzona nie od obiektu (szkoły), a od granicy terenu na którym obiekt został usytuowany. W sytuacji gdy uchwała nie określa sposobu dokonywania pomiaru odległości, celem wyjaśnienia wątpliwości można zatem ponownie odwołać się do orzecznictwa, którego problem był przedmiotem. Zgodnie z wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 2 marca 2005 r. (sygnatura akt – VI S.A./Wa 963/04; ZNSA 2005/2-3/108), ustalone przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, działającą na podstawie art. 18 ust. 3a ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. z 2002 r. Nr 147, poz. 1231 ze zm.), odległości pomiędzy punktami sprzedaży napojów alkoholowych a obiektami o szczególnym znaczeniu, takimi jak m.in. szkoły, powinny być mierzone wzdłuż osi dróg publicznych, przy których są one usytuowane, nie zaś przez nieruchomości należące do osób prywatnych.
Na terenie szkół obowiązuje bezwzględny zakaz sprzedaży, podawania i spożywania napojów alkoholowych. Bezwzględny charakter zakazu wynika między innymi z faktu, iż obowiązuje on również w czasie wolnym od pracy lub nauki. Stad organizacja na terenie szkoły wszelkiego rodzaju imprez połączonych z podawaniem napojów alkoholowych jest nielegalna, zaś osoby spożywające w tym miejscu alkohol popełniają wykroczenie, o którym mowa w art. 431 ustawy.
Źródło: http://www.parpa.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=150&Itemid=15

chyba, że będzie to CH bez knajpki, bez spożywczego ze stoiskiem monopolowym ale patrząc na te poznańskie (Pestka, Plaza) i pod poznańskie (np. Pajo) to śmiem wątpić.
Powrót do góry
RadRas

PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 09:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie,
Chciałem trochę nas wszystkich uspokoić, moja żona nie wytrzymała napięcia związanego z tematem i wykonała dziś telefon bezpośrednio
do Urzędu Gminy w Dopiewie chcąc dowiedzieć się czegoś bliższego w wiadomym temacie.
Rozmowa odbyła się z Panem który zorientowany jest w zagospodarowaniu przestrzennym terenu w gminie.
I dowiedziała się następujących rzeczy :
1) Planowany kompleks handlowo-usługowy - teren przy ul.Poznańskiej ale w kierunku "Pryzmy" ( nie mam pojęcia co to ) Pan doprecyzował
że bliżej ul. Malwowej tam gdzie ma powstać rondo
2) Teren przy gimnazjum ma wpisane przeznaczenie usługowe - ale raczej związane ze sportem i nic mu nie wiadomo o jakimś planie
powstania tam centrum handlowego - Pan utrzymywał wersję że tam ma powstać coś związanego ze sportem.
Moi Drodzy mam nadzieję, że Pan nie ściemniał i faktycznie podawał wiarygodne informacje, moja żona spokojniejsza mam nadzieje że wy również.
Pozdrawiam
Powrót do góry
piterPDM

PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 20:58    Temat postu: usługi Odpowiedz z cytatem

No! Wreszcie ktoś potwierdził moją wersję Smile 100 punktów dla tego Pana i piwo! Miejmy nadzieję, że jak najszybciej będzie to sprecyzowane i pewne abyśmy nei musieli się obawiać biedronki pod oknami Smile!!!
Powrót do góry
raptorf22

PostWysłany: Wto Mar 09, 2010 08:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wątek schodzi na inne tematy, zatem wrzucam linka do krótkiego filmu z sobotniej wizyty podczas spotkania z elektrykiem. Na filmie aktualny stan robót, głównie dla tych co nie byli na budowie.

http://www.youtube.com/watch?v=ebhIiJW0F_s
Powrót do góry
piterPDM

PostWysłany: Wto Mar 09, 2010 12:50    Temat postu: filmik Odpowiedz z cytatem

Witam. Filmik świetny, a można wiedzieć jaki macie segment, w sensie niekoniecznie numer, ale typ. bo widać że kuchnia po lewo, ale tylko tyle. Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Wto Mar 09, 2010 12:50    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OSIEDLE PRZYJAZNE Strona Główna -> MIX TOWARZYSKI Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5
Skocz do: